Luonnosta yritysryhmähankkeeksi -aktivointihanke Aktivointihankkeessa kootaan vähintään yksi yritysryhmä. Hanke on päättynyt.
Kädet multaan -aktiivisen ruokakansalaisuuden toimintamalli Kädet multaan – aktiivisen ruokakansalaisuuden toimintamalli varhaiskasvatukseen, kouluihin ja paikallisyhteisöihin
Luonnosta tuotteeksi -hanke Hankkeen avulla pyritään vahvistamaan luonnontuotealan kasvua Keski-Suomessa sekä edistämään luonnontuotealan kehitystä ja verkostoitumista.
Kaurasta kaaliin, muikusta mustikkaan - Pohjolan superruoat lautaselle 2015-2016 Hankkeen tavoitteena on kannustaa ja innostaa lähellä kasvavien, "pohjoisten superruokien" käyttöön.
Keruutuotteet Keski-Suomessa - loppuraportti 2012-2014 Esiselvityshankkeen tarkoituksena oli selvittää sekä keruutuotealan nykyinen tila Keski-Suomessa että edellytyksiä alan kehittämiselle.